wtorek, 1 kwietnia 2014

Samochody rc.Historia Lamborghini (część 2)

samochody rc

Kontynuujemy przegląd ciekawą historię Ferruccio Lamborghini, geniuszu za marką, która zrewolucjonizowała rynek byka samochody rc w połowie lat 70-tych.

Po pierwszej połowie, gdzie recenzja pierwsze sukcesy marki, w tej drugiej części ruszamy z lat 70. i do dziś, w czasach, gdy włoska marka dokonała nazwę wśród największych samochody rc.

Wielki sukces pierwszej Lamborghini, Miura został utrzymany do 1973 roku na Geneva Auto Show, kiedy Lamborghini znowu zaszokował świat swoim rewolucyjnym LP400 Countach. Tylko prototyp został pokazany. Dzisiaj trudno jest sobie sprawę, że miał wpływ ten samochód na świecie w tym czasie. Nawet dziś samochody rc elektryczne jest gwiazdą eksponatów!

samochody rc


Pokaż samochody zdalnie sterowane został pomalowany na jasny, czerwony i czarny zamsz wnętrze. Używany po raz pierwszy, teraz słynne drzwi otwierane do góry, Lamborghini podpis. Zawierał także unikatowe tylne wloty powietrza zamontowane pionowo towarzyszyć jej mocny silnik 4-litrowy.W 1974 roku wydarzyła się tragedia . Ciągnik firma Lamborghini otrzymał poważną przeszkodą . Duże zamówienie ciągników do kraju w Ameryce Południowej został odwołany . Lamborghini przewidywanie popytu , wcześniej zmodernizowane fabryki ciągnika na budowę liczbę ciągników wymagane . Spółka zainwestowała pieniądze w niej i stracił ją . Mieszanie rzeczy także w tym czasie byłszereg problemów pracy w fabryce , więc Ferruccio zdecydował się sprzedać część swoich udziałów w fabryce . W czasiefabryka została przejęta przez Fiata .

W latach siedemdziesiątychfirma przetrwała na sprzedaży Miura. Biznes samochód zaczął być samowystarczalna i zarabiać pieniądze . Jednak Lamborghini sprzedał pozostałe udziały w spółce do szwajcarskiego inwestora . Jednak już dziśspółka zachowuje swoją nazwę . Ferruccio Lamborghini zmarł w lutym 1993 roku , w wieku prawie 76 .

samochody rc


Kryzys naftowy z lat 70-tych zaczął tworzyć sprzedaż samochody rc wyczynowych trudne . Fabryka została nękane przez problemy budżetowe i dostaw części . Ludzie dali się czeka na samochody z do dwóch lat zleceń oczekujących . Kanadyjska , Walter Wolf odegrał ważną rolę we wspieraniu i rozwoju Lamborghini Countach w tych trudnych czasach .

W 1978 roku ,firma ogłosiła bankructwo . Włoski sąd został powołany do znalezienia nabywcy . Grupa z siedzibą w Szwajcarii , nazywana bracia Mimran , może uratować fabrykę i Patrick Mimran ( jeden z braci ) , zainicjowany w 1980 roku rozpoczęła przygotowania Countach LP500 S.

Właśnie kiedy wszystko szło dobrze , bracia Mimran sprzedał firmę Chrysler Corporation . Moc Chryslera było tylko to, cofirma potrzebowała w tym czasie. Pracowali na następcę Countach , Diablo . Chrysler przechowywane zwycięską drużynę we Włoszech , a nawet kultur obu firm były różne i zrobiło stresujące między grupami , które prowadziły , zdołała w ogromnych zasobów Chrysler wpłynąć na projekt, kontroli zanieczyszczenie środowiska i nowe techniki produkcji , itd. . dla nowego samochody rc .

samochody rc


Ponownie,wynik byłogromnym sukcesem . Nowy Lamborghini Diablo otrzymał entuzjastyczne recenzje na całym świecie . Jednak w innym zrządzeniem losu Chrysler spadła na ciężkie czasy w 1994 roku i miał się sprzedać firmę . Lamborghini został zakupiony przez indonezyjskie grupy inwestycyjnej kierowanej przez Tommy Suharto , znanej rodziny Suharto . Niestety , pod koniec lat 90. zaczął się kryzys gospodarczy mocno uderzył właścicieli Indonezji i pieniądze , bardzo potrzebne dla rozwoju następca Diablo , zaczęło do wyschnięcia .

Na szczęście ,niemiecka firma Audi miał interes w Lamborghini. W dniu 4 sierpnia 1998 r., w szeregu skomplikowanych transakcji Audi AG stał sięjedynym właścicielem Automobili Lamborghini. Jak w przypadku zakupu Chryslera , to nie mogło byćlepszego czasu dla Lamborghini. Audi wziął czynny udział w projektowaniu Murcielago i podane do stołu ponownie ogromne zasoby dużej firmy motoryzacyjnej , do rozwoju i produkcji nowych pojazdów , takich jak Gallardo, Poison , Reventón i Sesto Elemento między innymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz